0

 متناسب با کسب‌وکار خود از ما مشاوره کاملا رایگان بگیرید! مشاوره رایگان

صفحه اصلی درباره ما

درباره آریا فن گستر

ماموریت ما توانمندسازی هوشمندانه مدیران و ذی‌نفعان شرکت‌ها و سازمان‌ها مبتنی بر راهکارهای فن‌آورانه است.

    تماس با واحد پشتیبانی    

داستان ما
ماجرای آریا فن گستر از کجا شروع شد؟

از زمانی که اولین سیستم‌های اطلاعات مدیریتی تولید شدند، خود ما کاربران و استفاده کنندگان آن‌ها بودیم. به عنوان کارمند و کارشناس بر اساس نیازهای مختلف در حوزه‌های مالی، فروش، خرید، تدارکات و... از روش‌های دستی شروع کردیم و به تدریج از ماژول‌ها و نرم‌افزارهای جریزه‌ای نیز استفاده کردیم.

دغدغه‌ای که منجر به انقلابی شد

در آن زمان که اولین ماژول‌های ارائه شده ماژول‌های حسابداری و حضور و غیاب بودند ما همواره دغدغه‌ها و چالش‌های اساسی بزرگی را در محیط کار شاهد بودیم.

از عدم انجام داده‌ها و نیاز به وارد کردن چندباره آن‌ها تا محاسبات دستی و بعضا اقدامات نینجائی و پارتیزانی جهت حل مشکلات روزمره و در مواردی ضروری که بایستی لحظه‌ای انجام می‌شد.

در غیر این صورت، کل شرکت وارد بحران می‌شد و یا با چالش‌های مدیریتی زیادی مواجه می‌شدیم که بعضی از آن‌ها جریمه شرکت و یا در مورادی نارضایتی شدید مدیریت بود.

رفته رفته با ارتقاء در شرکت‌ها و سازمان‌هایمان، این دغدغه‌ها بزرگ‌تر و مسئولیت‌های ذهنیمان بیشتر و بیشتر شد.

مدیریت هدفمند، هوشمند و یکپارچه
هنگامی که پس از سال‌ها فعالیت تجارب گسترده در زمینه‌های مختلف در شرکت‌ها، سازمان‌های خصوصی و دولتی کسب کردیم، گروه شرکت‌های بازرگانی بین المللی و داخلی را تشکیل دادیم که دغدغه مدیریت هدفمند، هوشمند و یکپارچه شرکت‌ها و سازمان‌ها هیچ‌گاه رهایمان نکرد.

بر اساس تجارت بدست آورده، تصمیم به ایجاد یک SAP ایرانی نمودیم و CTO شرکت SAP هانا را نیز به ایران دعوت کردیم. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که چالش‌های مختلف بین‌المللی و عدم قطعیت‌های داخلی هیچ‌گاه اجازه شکل‌دهی یک SAP ایرانی را به ما نمی‌دهد و فرصت شکل‌دهی یک SAP ایرانی را از دست دادیم.

ظهور سامانه جامع تصمیم‌ساز
بر اساس همین معضلات و واقعیت‌های کسب‌وکاری ایرانی به این نتیجه رسیدیم که بهترین راهکار شکل دادن یک ERP ایرانی اساس بهترین ERP خارجی متن‌باز بود.

لذا شرکت آریا فن گستر را با هدف ایجاد یک نسل جدید از سامانه‌های خبره (Expert System) تاسیس نمودیم و با فعالیت‌های گسترده‌ای که از مجموعه انجام شد، سامانه جامع تصمیم‌ساز شکل گرفت. سامانه‌‌ای که هر نوع نیاز سازمان‌ها و شرکت‌ها از هلدینگ‌ها تا شرکت‌های کوچک و متوسط را شکل می‌دهد.

طی مدت کوتاهی بسیاری از مجموعه‌ها و مدیران کسب‌وکارها به ما اعتماد کردند و نتیجه آن را نیز که همان رضایت قبلی آن‌ها و ادامه همکاری مستمرمان می‌باشد همچنان به صورت فزاینده‌ای مشاهده می‌کنیم.

آریا فن گستر امروز
اکنون آریا فن گستر شرکتی است که عقبه تجربی بسیار قوی در رابطه با درک نیازمندی‌های مدیران در سطوح و تخصص‌های مختلف دارد. ما با گردآوری مدیران توانمند صنعتی، معدنی، مالی، در سطوح مختلف مدیریتی درک عمیقی از نیازمندی‌های کار و کسب‌ها را بدست آورده و بر اساس نیاز آن‌ها و چالش‌های پیش رو به ارائه راهکارهای مدیریتی و نرم‌افزاری می‌پردازیم.

همکاری با آریا فن گستر
همکاری با ما بهره‌گیری از طیف گسترده‌ای از نیازهایی است که یک شرکت به آن نیازمند است. به عبارت دیگر همکاری با آریا فن گستر یک راهبرد یک تیر و چند نشان در بهره‌گیری از طیف گسترده‌ای از توانمندی‌های دپارتمان‌های مختلف این شرکت که در زمینه‌های مختلف توانمند می‌باشند را برای کار و کسب‌های فراهم می‌آورد.

آریا فن گستر جهانی فکر می‌کند و جهانی عمل می‌کند. بر همین اساس، دارای دفاتر منطقه‌ای در کشورهای امارات عربی متحده، قطر و عمان بوده و در عین حال در برخی کشورهای اروپایی در حال تاسیس دفتر می‌باشد.


با یازده سال سابقه بین المللی در حوزه ای‌آرپی، اینجا جمع شده‌ایم که خدمات بین المللی آریا فن گستر را برای اولین بار در ایران عرضه کنیم.

چه چیزی آریا فن گستر را منحصربفرد ساخته است؟

ما چرخ را دوباره اختراع نکردیم و در عین حال ما دنبال پیروی کورکورانه از راهکارهای خارجی نیستیم. پس از سال‌ها تحقیق و پژوهش در زمینه بهترین راهکارهای هوشمندانه در زمینه مدیریت یک کار و کسب به سامانه ادوو شرکت بلژیکی رسیدیم که سریعترین رشد توسعه و پیادسازی در زمینه ای‌آرپی در سطح دنیا را دارا می‌باشد.

سامانه هوشمند «تصمیم‌ساز» آریا فن گستر از بین بیش از ۸۰۰ ماژول که به طور کامل ترجمه شده، بررسی شده، توسعه داده شده و الزامات امنیتی و توسعه‌ای آن رعایت شده‌ است و بر اساس نیازمندی‌های کسب‌وکار مربوطه راهکار لازم انتخاب شده توسعه داده می‌شود و در اختیار کسب‌وکار مربوطه قرار می‌گیرد. همچنین، ماژول‌هایی به صورت بومی توسعه داده شده است که صرفا بر اساس نیاز یک مشتری به طور کامل انجام شده است.

انعطاف‌پذیری بالا، رابط‌ کاربری آسان و سریع، توسعه سریع، وجود راهکارهای متنوع و قابل توسعه از مزیت‌های سیستم سامانه «تصمیم‌ساز» می‌باشد.

پرسش‌های متداول

با توجه به پیچیدگی روزافزون فعالیت‌های کسب‌وکاری، نیاز به تصمیم‌گیری‌های به موقع و آگاهانه توسط مدیران با توجه به الزامات درون کسب‌وکاری و شرایط برون کسب‌وکاری به شدت احساس می‌شود. در حال حاضر علاوه بر هوش تجاری (Business Intelligence) از شاخص‌های مهم کسب‌وکاری درون و برون سازمانی، هوش تصمیم‌گیری (Decision Intelligence) نیز یک ضرورت فزاینده محسوب می‌گردد. بر اساس همین واقعیت ماژول‌های خاص مبتنی بر داده‌های درون و برون سازمانی توسعه داده شده است و ارائه می‌گردد. قابل ذکر است که سامانه قدرت تصمیم‌سازی دارد، به گونه‌ای که امکان تصمیم‌گیری به موقع را مبتنی بر هزینه-فایده به کارشناس مسئول مربوطه تا هیئت مدیره شرکت‌ها و هلدینگ‌ها می‌دهد.

در حال حاضر شرایط بسیاری از ERPها به گونه است که امکان انطباق با کسب‌وکار مربوطه را نداشته‌اند و در نتیجه این کسب‌وکار است که بایستی به سوی استفاده از سامانه ERP مربوطه بر اساس الزامات تحمیل شده به کسب‌وکار حرکت کند. در سامانه تصمیم‌ساز شرایط به گونه‌ای است که سامانه تصمیم‌ساز بر اساس الزامات کسب‌وکار تغییر یافته و هرگونه موضوعی تا حد تغییر ساختار کلی و ۱۰۰٪ امکان توسعه مجدد و پیاده‌سازی و تحویل به کسب‌وکار مربوطه وجود دارد.

تجربه مدیران مجموعه در کشور‌های مختلف و بر اساس نژادهای مختلف، ایرانی‌ها را در زمره مقاوم‌ترین ملیت‌ها در دنیا قرار می‌دهد. با این وجود در صورت پشتیبانی قاطع مدیریت و ایمان پرسنل به قابلیت‌های سامانه تصمیم‌یار، امکان بهره‌گیری حداکثری از قابلیت‌های سامانه وجود دارد.

سامانه تصمیم‌یار مبتنی بر پشتیبانی چند شرکت با ماهیت و فرایندهای مختلف می‌باشد. این سامانه قدرت مدیریت همزمان همه این شرکت‌ها را داشته است و هیچ‌گونه اختلالی در فعالیت هر کدام از شرکت‌ها بوجود نمی‌آید. این قابلیت وجود دارد که یک داشبورد مدیریتی جامع برای رصد همزمان همه شاخص‌های اساسی مورد نظر مدیریت بر روی موبایل خود مدیر ایجاد و ارائه گردد.

این موضوع کاملا متغیر و بسیار وابسته به زمان لازم برای شناسایی وضعیت شرکت، انتخاب اولویت‌ها و نصب ماژول‌های مربوطه و نهایتا آموزش نیرو‌های انسانی درگیر پروژه می‌باشد. با این حال در مقایسه با ERPهای خارجی، بسیار ارزان بوده و کاملا استفاده از آن علاوه بر صرفه اقتصادی، راحت و حتی مبتنی بر تعداد ماژول‌های قابل استفاده است.

در صورت وجود قابلیت دریافت و یا ارسال وب‌سرویس، امکان ارتباط با سایر سامانه‌ها و نرم‌افزارها به سادگی وجود دارد.

بله. قابلیت ارتباط با شبکه‌های اجتماعی مرتبط با شرکت یا شخص نظیر فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین و... وجود دارد و در این رابطه محدودیت خاصی وجود ندارد.

چرا خدمات مشاوره شرکت مجانی است؟

رسالتی که مدیران و سهامداران شرکت آریا فن گستر برای خود تعریف کرده‌اند ارتقا سطح کمی و کیفی فعالیت‌های کسب‌وکاری می‌باشد. تجربه مشاوره‌های گسترده در اتاق بازرگانی مدیران کسب‌وکار بسیار شیرین است و بر همین اساس این علاقه وجود دارد تا مشاوره‌های لازم مبتنی بر نیاز و درخواست شرکت یا شخص مربوطه ارائه گردد.