0

 متناسب با کسب‌وکار خود از ما مشاوره کاملا رایگان بگیرید! مشاوره رایگان

ماژول منابع انسانی آریا فن گستر

با یکپارچه‌سازی ماژول منابع انسانی با ERP، فرایندهای خود را ساده‌تر کنید، کارایی را افزایش دهید و انطباق با مقررات را ارتقا دهید. این امر به نوبه خود به شما کمک می‌کند تا یک نیروی کار کارآمدتر و مؤثرتر داشته باشید و به اهداف کلی خود برسید.


    درخواست دمو ماژول منابع انسانی   

کارکنان شما جزء حیاتی از منابع کسب‌وکارتان هستند و نقش بسزایی در موفقیت شما ایفا می‌کنند. بنابراین، یکپارچه‌سازی فعالیت‌های منابع انسانی با راه‌حل سیستم مدیریت منابع سازمانی (ERP) برای مدیریت موفق منابع ضروری است. اهمیت ماژول منابع انسانی در ERP چیست؟


منابع انسانی (HR) چیست؟
بخش یا تیم منابع انسانی که به اختصار HR نامیده می‌شود، بازوی کسب‌و‌کار شما برای نظارت بر زندگی کارکنان، توسعه آن‌ها و موارد بسیار دیگری است. این تیم اغلب مسئولیت استخدام، آموزش، جایابی، حفظ مهارت‌ها و همچنین فرایند ورود و خروج پرسنل در سراسر سازمان را بر عهده دارد. بنابراین، منابع انسانی مسئول اطمینان از موارد زیر است:


  • وجود نیروی انسانی کافی در هر بخش
  • مدیریت اخراج به صورت اخلاقی
  • امکان کار راحت و کارآمد برای همه پرسنل
  • فراهم آوردن محیط کاری عادلانه و مناسب برای همه پرسنل
  • مدیریت و رسیدگی به مسائل انضباطی و اطمینان از رسیدگی صحیح به آن‌ها
  • پرداخت به موقع حقوق و دستمزد
  • توزیع عادلانه شیفت‌ها
  • انجام onboarding (فرایند ورود کارکنان جدید)، ارتقاء، جابجایی، انتقال، خروج یا سایر موارد مرتبط با کارکنان به صورت صحیح
  • حمایت از مدیران در جهت ایجاد روحیه تیمی، پشتیبانی از سلامت روان کارکنان و آموزش تیم‌ها برای رسیدگی به هرگونه نگرانی در مورد سلامتی کارکنان


مزایای یکپارچه‌سازی ماژول منابع انسانی با ERP

از آنجایی که اداره هر کسب‌وکاری نیازمند مدیریت کارآمد همه منابع، چه انسانی و چه غیرانسانی است، یکپارچه‌سازی منابع انسانی با راه‌حل ERP اقدامی هوشمندانه و منطقی به نظر می‌رسد. بیایید نگاهی به برخی از روش‌های عملکرد چنین یکپارچه‌سازی‌ای بیندازیم.


سیستم‌های ERP چگونه مدیریت منابع انسانی را ساده‌سازی می‌کنند؟


نرم افزار ERP مزایای زیادی برای عملیات شما، به ویژه منابع انسانی شما به ارمغان می‌آورد و ابزارهایی را در اختیارتان قرار می‌دهد که به شما امکانات ذیل را می‌دهد:


۱. ایجاد یک پایگاه داده مرکزی

دیگر نیازی نیست تیم منابع انسانی برای هر موضوع مربوط به پرسنل، پرونده‌سازی کند. زیرا تمام اطلاعات مرتبط در پایگاه داده سیستم ERP شما در دسترس است. شما می‌توانید با چند کلیک اطلاعات مربوط به یک کارمند، بخش یا کل نیروی کار را استخراج کنید. چنین سهولت دسترسی به اطلاعات تحت کنترل، امکان برنامه‌ریزی بهتر منابع انسانی و مدیریت موقعیت‌ها را فراهم می‌کند.


۲. بهبود فرایند استخدام

سیستم‌های برنامه‌ریزی منابع سازمانی به شما این امکان را می‌دهند که صفحه‌ای برای تجزیه و تحلیل عملکرد کلی کسب‌وکار، اهداف آن و تعیین تعداد کارکنان مورد نیاز در هر بخش یا برای یک پروژه خاص، راه‌اندازی کنید. این سیستم فضایی را برای ذخیره جزئیات مهارت‌های مورد نیاز برای هر شغل و ایجاد گردش کار برای هدایت فرایندهای استخدام منابع انسانی، در اختیارتان قرار می‌دهد. علاوه بر این، سیستم می‌تواند فرایندهای ورود و خروج و عملکرد کارکنان را نیز رصد کند. چنین اطلاعاتی مفید است و می‌تواند برای بهبود فعالیت‌های استخدام آتی مورد استفاده قرار گیرد.


۳. آموزش و توسعه

یک سیستم ERP می‌تواند پلتفرمی را برای سفارشی کردن آموزش برای کارکنان جدید بر اساس نیازهای خاص کسب‌وکار شما در اختیارتان قرار دهد. با تجزیه و تحلیل عملکرد کارکنان قبلی و موجود، سیستم می‌تواند به حوزه‌هایی که بیشترین توجه را در زمینه آموزش و توسعه نیاز دارند، اشاره کند. با استفاده از یک سیستم ERP، توسعه حرفه‌ای را برای همه کارکنان بهتر خواهید کرد، زیرا از همان ابتدا بر پیشرفت و عملکرد آنها نظارت خواهید داشت.


۴. مدیریت زمان

نرم افزار ERP می‌تواند به ثبت ساعات کاری کارکنان، از جمله اضافه کاری و تایم شیت، برای تسهیل تهیه لیست حقوق و دستمزد کمک کند. علاوه بر این، سیستم به شما کمک می‌کند تا برنامه‌های شیفت متعادلی را برای همه پرسنل با در نظر گرفتن مرخصی و تعطیلات، بیماری و سایر موارد خاص، ایجاد کنید. تمام تغییرات در شیفت‌ها یا رویدادهای مرتبط با کار را می‌توان برای اطمینان از جبران عادلانه ثبت کرد.

۵. انطباق با مقررات
سیستم‌های ERP همچنین مکانی را برای ذخیره فرایندها و اطلاعاتی که نشان‌دهنده انطباق با الزامات صنعت یا دستورالعمل‌ها و مقررات دولتی است، در اختیارتان قرار می‌دهند. علاوه بر این، سیستم را می‌توان به گونه‌ای پیکربندی کرد که اعلان‌هایی را برای زمان انقضا و نیاز به تأیید یا ثبت اسناد مربوط به منابع انسانی مانند مجوز کار، مجوز اقامت، ویزای کار و موارد دیگر ارسال کند.

۶. افزایش کارایی

ابزارهای مدیریت منابع انسانی دارایی حیاتی برای کسب‌وکار شما هستند و اطمینان می‌دهند که در صورت پتانسیل سرعت بخشیدن به فرایند، کاهش پرونده‌های کاغذی و صرفه‌جویی در زمان، بیشترین بهره را از آنها می‌برید. یک سیستم ERP به شما اطمینان می‌دهد که این کار را به عادلانه‌ترین، کارآمدترین و سازمان‌یافته‌ترین روش انجام دهید.


نتیجه‌گیری

ماژول منابع انسانی یک جزء ضروری از هر سیستم ERP است. با یکپارچه‌سازی منابع انسانی با ERP، می‌توانید فرایندهای خود را ساده‌تر کنید، کارایی را افزایش دهید و انطباق با مقررات را ارتقا دهید. این امر به نوبه خود به شما کمک می‌کند تا یک نیروی کار کارآمدتر و مؤثرتر داشته باشید و به اهداف کلی خود برسید.

پرسش‌های متداول

ERP مخفف Enterprise Resource Planning است که به معنی «برنامه‌ریزی منابع سازمانی» است. ERP یک نرم افزار جامع و یکپارچه است که به سازمان‌ها کمک می‌کند تا فرایندهای مختلف خود را از جمله امور مالی، تولید، زنجیره تامین، مدیریت پروژه و منابع انسانی را مدیریت کنند.

ماژول منابع انسانی ERP بخشی از نرم افزار ERP است که به طور خاص برای مدیریت وظایف مربوط به منابع انسانی، مانند استخدام، آموزش و توسعه، مدیریت عملکرد، ارزیابی کارکنان، مرخصی، تایم شیت، جبران خسارت و انطباق طراحی شده است.

ماژول اصلی منابع انسانی، مخزن مرکزی برای مدیریت کارکنان و اطلاعات کارکنان است. این ماژول به افراد مربوطه اجازه می‌دهد تا به اطلاعات کارکنان دسترسی پیدا کنند، تغییراتی ایجاد کنند و اقدامات مختلفی را مانند ارتقای شغلی، انتقال و خاتمه‌ی خدمت را اجرا کنند. با داشتن ماژول‌های منابع انسانی می‌توانید تمامی امور مربوط به کارکنان خود همچون ارزیابی، استخدام، مرخصی و تایم شیت را مدیریت کنید و نرخ بهره‌وری سازمان خود را افزایش دهید.

هر سازمانی که به دنبال بهبود فرایندهای منابع انسانی خود و افزایش کارایی است، می‌تواند از ماژول منابع انسانی ERP آریا فن گستر بهره‌مند شود. این امر به ویژه برای سازمان‌های با اندازه‌های مختلف و همچنین سازمان‌هایی که دارای تعداد زیادی کارمند هستند یا در صنایع با مقررات زیاد فعالیت می‌کنند، مفید است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با واحد اپراتور آریا فن گستر به شماره ۰۲۱۴۵۲۶۶ تماس بگیرید.